Inteligentná technológia 6. ZMYSELTM

Mikrovlnné rúry a kávovar

6.ZMYSELTM – nastaví všetky parametre mikrovlnnej rúry tak, aby ste dosiahli vždy perfektný výsledok. Zatlačením jediného tlačidla mikrovlnka pripraví chrumkavú pizzu, hranolky, automaticky rozmrazí alebo zohreje jedlo na správnu teplotu alebo ho uvarí v pare.

Automatická funkcia mikrovlnných rúr 6.ZMYSELTM dokáže pripraviť jedlo rýchlo bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností s varením, pretože o všetko sa postará 6.ZMYSELTM.

Senzory 6. zmyslu nepretržite kontrolujú vznikajúcu paru, monitorujú varenie a pečenie pre dosiahnutie perfektných výsledkov. Po vložení pokrmu do takejto mikrovlnnej rúry sa s ním rúra najskôr zoznámi, zistí si jeho počiatočný stav (teplotu, citlivosť na mikrovlny, či je pokrm zmrazený, vychladený alebo čerstvý) a tiež očakávaný stav na konci procesu (rozmrazenie, uvarenie alebo napr. zapečenie...).

Ide o najmodernejší spôsob zdravého varenia. Potraviny si zachovajú výživné látky, farbu i tvar. Čo získate, pokiaľ si zaobstaráte mikrovlnnú rúru s technológiou 6.ZMYSELTM? Rozličné možnosti prípravy jedla vrátane pečenia, varenia v pare, bežného varenia aj rozmrazovania ako v tradičnej rúre. 6.ZMYSELTM automaticky prispôsobuje čas varenia a výkon pre perfektný a chutný výsledok.

6.ZMYSEL TM

6.ZMYSELTM

Technológia 6.ZMYSELTM kontroluje a monitoruje celý proces prípravy jedál. Pečenie, varenie, zapekanie alebo varenie v pare bude dokonalé jediným dotykom tlačidla! Po vložení jedla do rúry začne senzor zisťovať jeho počiatočný stav (teplotu, citlivosť na mikrovlny, či je jedlo zmrazené, vychladené alebo čerstvé) a očakávaný stav na konci procesu (rozmrazenie, uvarenie, zapečenie a pod.). 6.ZMYSELTM zvolí optimálny výkon rúry a na displeji sa zobrazí očakávaný čas prípravy. Ten sa môže priebežne meniť, pretože senzory neustále monitorujú stav prípravy a 6.ZMYSELTM prispôsobuje čas a výkon nameraným hodnotám.

Funkcie 6. zmyslu:

  • Funkcia Reheat 6.ZMYSELTM zabezpečuje automatické ohrievanie zmrazených pokrmov; čas prípravy a výkon upraví podľa veľkosti porcie a obsahu vody. Jedlá na tanieri je vhodné prikryť patovým krytom.
Reheat 6.ZMYSEL TM Reheat 6.ZMYSEL TM
  • Funkcia Crisp 6.ZMYSELTM pripraví chutné chrumkavé jedlá, ako napríklad chlieb, koláč či pizzu a aj jedlá zo zmrazeného stavu.
Crisp 6.ZMYSEL TM
  • Funkcia Steam 6.ZMYSELTM pripraví zeleninu, ryby, ovocie a mnoho iných druhov jedál tým najzdravším spôsobom – na pare, pričom neustále kontroluje proces naparovania pre dokonalé výsledky a zachovanie výživných látok v potravinách.
Steam 6.ZMYSEL TM Steam 6.ZMYSEL TM Steam 6.ZMYSEL TM

TRADIČNÉ PEČENIE

Forced air / Forced air Combi

Proces zabezpečujúci distribúciu horúceho vzduchu pre dokonale rovnomerné výsledky prípravy jedál. Vzduchové otvory v rohoch zadnej steny rovnomerne rozvádzajú prúdy horúceho vzduchu vo vnútri rúry a zabraňujú rozvareniu alebo nerovnomernému zhnednutiu. Teplovzdušné pečenie môže byť kombinované s mikrovlnných výkonom - výsledok pečenia je ako z tradičnej rúry ale s rýchlosťou mikrovlnnej rúry.

Forced air / Forced air Combi Forced air / Forced air Combi

Pri teplovzdušnom pečení môžete použiť a tradičné formy na pečenie

Forced air / Forced air Combi

CRISP ZAPEKANIE

Jedinečný tanier CrispTM, systém 3D distribúcie mikrovĺn, vysokovýkonný gril a rotácia taniera pracujú súčinne pre dosiahnutie vysokých teplôt potrebných na upečenie a usmaženie chrumkavých jedál len za niekoľko minút. Výsledkom je dokonale upečené jedlo ako v tradičnej rúre, ale za kratší čas a bez potreby predohrevu.

Crisp TM Crisp TM Crisp TM

V rámci Wpro – príslušenstvo Whirlpool ponúkame aj špeciálnu vysokú Crisp panvicu pre pečenie bábovky alebo bublaniny

Crisp TM Crisp TM Crisp TM

Pri zapekaní pomocou panvice Crisp sa kombinujú: mikrovlnný ohrev 750W + gril + panvica Crisp.

Vonkajší povrch panvice Crisp je zo špeciálneho materiálu, ktorý obsahuje mikročastice kovu. Táto plocha sa pôsobením mikrovĺn zohreje na 210 °C za 2 minúty a pečie jedlo zospodu + gril ho zapeká zhora + mikrovlny ho spracovávajú zvnútra. Súčasťou Crisp taniera je odoberteľná rúčka pre jednoduchú a bezpečnú manipuláciu.

Crisp TM Crisp TM Crisp TM

Crisp oceníte najmä pri pečení kuracích stehien, rýb, pizzu upečiete s chrumkavou kôrkou, zemiakové hranolčeky sú chrumkavé zvonku ale mäkké zvnútra. Výsledky pečenia v mikrovlnnej rúre s funkciou Crisp a 6. zmyslom Crisp vyzerajú ako pripravené v tradičnej rúre, ale sú pripravené za kratší čas.

Crisp TM Crisp TM

ROZMRAZOVANIE

Jet Defrost

Unikátna funkcia Jet Defrost rozmrazuje potraviny až 7-krát rýchlejšie ako iné rozmrazovacie funkcie.

Stačí zvoliť druh potraviny a jej hmotnosť a Jet Defrost sa postará o dokonalé rozmrazenie. ½ kg zmrazeného mäsa môžete začať porciovať už po troch minútach.

Bread Defrost

Predstavuje unikátne rozmrazovanie pečiva a chleba so súčasným zapekaním s funkciou Crisp TM. Zamrznuté pečivo sa do mikrovlnnej rúry umiestni na Crisp tanier a rozmrazuje rýchlosťou Jet Defrost. Na záver automaticky funkcia Crisp pečivo zapečie dochrumkava.

Jet Defrost Jet Defrost
Distribúcia mikrovĺn

DISTRIBÚCIA MIKROVĹN

Na kvalitu príprav vareného jedla v mikrovlnnej rúre vplýva kvalitná a účinná distribúcia mikrovĺn. Špičkové modely sú vybavené 3D distribúciou, ktorá kombinuje distribúciu mikrovĺn z 2 výstupných bodov so stenovým reflektorom alebo oblou stenou.

Distribúcia mikrovĺn

Táto technológia zvyšuje úroveň vlnenia v celom vnútornom priestore a zvyšuje účinnosť mikrovlnky pri rozmrazovaní, ohrievaní či varení potravín. Rovnomernosť distribúcie mikrovĺn je zabezpečená aj po vypnutí rotácie taniera, a tak možno maximálne využiť celý priestor mikrovlnky.

MAGIC CLEAN

Špeciálny povrch Protechflon je odolný proti znečisteniu rúry spôsobených striekaním, rozliatím alebo prskaním jedál pri ich príprave. Prvé skutočne nepriľnavé riešenie na trhu mikrovlnných rúr. Pre čistenie rúry stačí použiť navlhčenú špongu. Čistenie mikrovlnky nikdy nebolo také jednoduché.

Magic Clean

KÁVOVAR

Pokiaľ ste milovníkom kávy a chcete si espresso alebo cappucino pripraviť v pohodlí domova, ponúkame vám pár základných trikov pre prípravu dobrej kávy a samozrejme výborný plnoautomatický kávovar, ktorý už tieto triky ovláda :)

Kávovar

Whirlpool tipy na dobrú kávu

Výber kávy

Kávovar je konštruovaný na spracovanie praženej a mletej kávy v kvalite ESPRESSO. Nie je vhodné používať kávy určené na prípravu tzv. „turka“, arabské, prekvapkávané či kávy mocca, pretože ich spracovanie môže byť príčinou nekvalitného kávového moku, upchávania filtrov a spätného zanášania vodných ciest kávovaru.

Kávovar

Chuť kávy

Otázka chuti kávy je individuálna. Takmer všetky dostupné zmesi sú namiešané v optimálnom pomere robusty a arabiky, pričom tento pomer je výrobným tajomstvom všetkých pražiarní. Dá sa ale zodpovedne prehlásiť, že v tejto zmesi nie je nikdy 100% robusta, pričom arabika bez prímesi robusty nemusí chutiť všetkým. Je dôležité vedieť, že cena kávy je málokedy priamo úmerná jej kvalite.

Stupeň mletia

Ak káva vyteká príliš rýchlo alebo naopak príliš pomaly, je možné upraviť stupeň mletia kávy. Pokiaľ vám viac vyhovuje jemne pomletá káva, pomalší tok a smotanový vzhľad, zvoľte nižší stupeň mletia. Ak naopak uprednostňujete hrubé pomletie, rýchlejší tok a kávu bez peny, zvoľte vysoký stupeň mletia.

Sila kávy

Kávovar je prednastavený na prípravu kávy so strednou arómou. Je však možné zvoliť veľmi ľahkú, silnú až veľmi silnú arómu. Chuť kávy si tak môžete upraviť presne podľa vašich predstáv.

Dobrá rada na záver

Kávovar

Pri príprave čierneho moku pamätajte na základné pravidlo: kávu pripravujte vždy do nahriatych šálok. Inteligentný kávovar Whirlpool pri zapnutí dokonca sám spustí preplachovací cyklus vstrekovacej hlavy. Horúca voda tak nielen dezinfikuje celý systém ale ho tiež zohreje, aby bol zážitok s kávy čo najintenzívnejší. Po ukončení procesu by sa v šálke malo nachádzať cca 30 až 50 ml kávového extraktu a vody so zhruba 2 mm vysokou vrstvou homogénnej, orechovej hnedej peny.

Smieme vám ponúknuť šálku dobrej kávy...?

Copyright © 2014 - 2021 6. zmyselTM - Whirlpool Slovakia | Staňte sa naším fanúšikom | Tvorba webových stránok Poski.com s.r.o.