Inteligentná technológia 6. ZMYSELTM

6.ZMYSEL TM

Práčky Whirlpool

6.ZMYSELTM- podľa zvoleného programu vyhodnotí úroveň nasiaknutia bielizne a nastaví optimálnu spotrebu vody, energie a času tak, aby bol každý druh textilu perfektne vypraný. S práčkou so 6.Zmyslom ušetríte až 50% vody, času a energie v porovnaní s klasickou práčkou.

Nikto sa nestará o vaše oblečenie s takou starostlivosťou ako Whirlpool. Technologické inovácie procesu prania sú ešte šetrnejšie a účinnejšie, s rešpektom k druhu tkanín a farieb a zároveň šetria zdroje.

6.ZMYSELTM automaticky nastaví teplotu vody, intenzitu a čas prania a otáčky odstreďovania. Vďaka tejto unikátnej technológii rozlíši práčka na základe vami zvoleného programu množstvo naloženej bielizne, úroveň jej nasiaknutia a podľa toho nastaví optimálnu spotrebu vody, energie a času a odporučí správnu dávku pracieho prostriedku.

6.ZMYSELTM počas prania neustále vyhodnocuje parametre pracieho cyklu, optimalizuje ich a tak zabezpečuje dokonalé výsledky prania pri nízkej spotrebe energie. Svetelný indikátor priebehu programu a digitálny displej ukážu, ktorá časť pracieho cyklu práve prebieha a koľko času ostáva do konca prania.

Viac priestoru v bubne znamená menej pracích cyklov, menšiu záťaž na bielizeň, obmedzenie krčivosti a ľahšie následné žehlenie. Voda a prací prášok lepšie prenikajú do vlákna, čím sa účinok prania zvyšuje.

6.ZMYSEL TM INFINITE CARE

6.ZMYSELTM INFINITE CARE

Najlepšia starostlivosť o vašu bielizeň.

Aby vaše oblečenie vyzeralo ako nové aj po viacnásobnom praní tak dlho, ako je to možné, Whirlpool vyvinul revolučný systém prania 6.ZMYSELTM Infinite Care, ktorý ponúka komplexnú starostlivosť o bielizeň.

6.ZMYSEL TM Infinite Care

Špeciálny pohyb bubna Wave Motion Plus

 • Pohyby bubna sú prispôsobené každému typu vlákna.
 • Odhadne veľkosť náplne a prispôsobuje rýchlosť otáčania bubna a jeho rozbeh.
 • Lepšie rozloženie bielizne pre vynikajúci účinok prania.
 • Pomalý pohyb bubna pre jemnú bielizeň: najpomalší pohyb bubna práčky na trhu (stav k novembru 2012).
Wave Motion

Extra šetrný povrch bubna

ponúka vynikajúce výsledky prania. Redukuje oblasť kontaktného trenia o 60% oproti bežbej spredu plnenej práčke Whirlpool. Hladká konštrukcia zdvíhacích rebier ponúka najlepšiu kombináciu výkonu a starostlivosti o vašu bielizeň.

Extra šetrný povrch bubna
6.ZMYSEL TM Colours

6.ZMYSELTM Colours

Najlepšia starostlivosť o farby.

Technológia 6.ZMYSELTM Colours využíva výhodu jedinečného asymetrického otáčania bubna s cieľom poskytnúť rovnaký prací výkon, ako pri programe pre zmiešanú bielizeň 40°C pri teplotách už od 15°C. Dlhodobo zachováva jasné farby. 3 špeciálne programy pre farby (čierna, biela a miešané farby) zabezpečujú dokonalú ochranu farieb a tkanín.

Farebná škála programov

určená pre rôzne druhy farieb, zabezpečujú účinné zachovanie farieb a neporovnateľnú ochranu textílií. Triedenie bielizne podľa farebnosti predstavuje najjednoduchší výber programu.

 • Program pre tmavé farby: chráni čiernu a tmavú bielizeň pred vyblednutím
 • Program pre zmiešané farby: dokonale operie farebnú bielizeň bez toho, aby došlo k jej zafarbeniu
 • Program pre bielu bielizeň: je špeciálny biely program pre akýkoľvek druh bielych textílií, ktorý zabezpečí, že biela zostane vždy biela
6.ZMYSEL TM Colours 6.ZMYSEL TM Colours 6.ZMYSEL TM Colours
Silent MOTION

Silent MOTION

Inovatívny BPM motor zabezpečuje nízke vibrácie a zníženú hlučnosť o 5 až 7 dB, účinnejšie odstreďovanie a vyššiu životnosť v porovnaní so štandardným motorom. Spoločnosť Whirlpool poskytuje bezplatnú záruku 10 rokov na tichý motor SILENT MOTION.

ZEN technológia

ZEN technológia

Hľadáte dokonalosť? Túžite po pokoji? Vďaka jedinečnej technológii ZEN spoločnosti Whirlpool ponúkajú zhora plnené práčky vysoký výkon takmer v absolútnom tichu: dokonalé podmienky pre plnohodnotnú relaxáciu cez deň alebo v noci.

ZEN technológia

UNIKÁTNA TECHNOLÓGIA PRIAMEHO POHONU BUBNA U ZHORA PLNENÝCH PRÁČOK LEN OD SPOLOČNOSTI WHIRLPOOL. TECHNOLÓGIA „ZEN“ BOLA VYVINUTÁ NA SLOVENSKU. PRÁČKY SA VYRÁBAJÚ V POPRADSKOM VÝROBNOM ZÁVODE A EXPEDUJÚ DO OBCHODNÝCH ORGANIZÁCIÍ SPOLOČNOSTI WHIRLPOOL.

ZEN technológia

Na motor práčky s technológiou ZEN poskytujeme 10-ročnú záruku.

JEDINEČNÉ ÚSPORNÉ PROGRAMY

Chcete ušetriť viac energie, vody a času? Whirlpool ponúka sériu špeciálnych programov, ktoré pomáhajú šetriť jednotlivé zdroje podľa vašich potrieb.

JEDINEČNÉ ÚSPORNÉ PROGRAMY
 • AquaEco. Vodou sa oplatí šetriť. Ak potrebujete oprať len málo bielizne, program AquaEco využíva až o 50 % menej vody ako štandardný 40 °C program Whirlpool.
 • SuperEco. Program vytvorený za účelom ušetrenia až 40 % energie vďaka dlhšej dobe prania pri zníženej teplote - cca 4 hodiny, zníženými otáčkami a optimalizáciou účinku čistiaceho prostriedku. Program je vhodné používať aj ako nočný program.
 • Speed 15’/30’. Tento program určite potrebujete, ak sa ponáhľate. Program Speed 15’ šetrí čas a operie mierne znečistenú bielizeň už za 15 alebo 30 minút (v závislosti od modelu).
 • Denný 40°C program. Denný 40°C program je navrhnutý tak, aby vyhovoval vašim denným potrebám, pre pranie zmiešanej bavlny a syntetických vlákien pri 40°C a to len za 60 minút s perfektným výsledkom.
 • Nočné pranie. Program pre pranie v nočných hodinách so zníženou hlučnosťou. Program odporúčame ukončiť voľbou „bez odstreďovania“ a odstreďovanie vykonať neskôr.

EXKLUZÍVNE PROGRAMY

 • Program Jeans. Spoločnosť Whrilpool predstavuje program určený pre vaše obľúbené rifl e: špeciálny cyklus pre 3 kg náplň, určený na pranie normálne znečistených riflí a všetkých odevov z rifľoviny.
 • Program pre vlnu (Wool)/ Ručné pranie. Nebojte sa prať výrobky z vlny v práčke. Vlnené šatstvo označené štítkom Woolmark „machine washable“ (možnosť prať v práčke) alebo „hand wash“ (prať v rukách) možno teraz bezpečne oprať v práčke s novými programami, ktoré testovala a schválila spoločnosť The Woolmark Company (program Wool a Ručné pranie 40°). Veľmi pomalé otáčanie v bubne vytvára efekt kolísky, ktorý chráni vlnenú a jemnú bielizeň pred mechanickým poškodením pri jej vzájomnom trení.
 • Športové odevy. Špeciálny program pre pranie športových odevov.
 • Program pre veľké kusy bielizne. S týmto špeciálnym programom môžete prať veľké kusy bielizne, ako napríklad posteľnú bielizeň, deky, obrusy.
 • Detské oblečenie. Bežne znečistené bavlnené alebo ľanové detské oblečenie. Pena sa oplachuje oveľa dôkladnejšie, čo pomáha chrániť citlivú pokožku detí.
 • Antibakteriálna fáza. Pri programe „Bavlna 80 - 95°C“, keď ohrievaná voda dosiahne teplotu 65 °C, nastáva fáza Antibacterial – zotrvanie na teplote 65 °C po dobu 10 minút, čím sa likviduje viac ako 99% baktérií. Program je vhodný najmä pre posteľnú bielizeň, detské oblečenie alebo akúkoľvek inú bielizeň, ktorá musí byť perfektne sterilná.(Testované na základe metodológie NF EN 13697, štandard November 2001.)
EXKLUZÍVNE PROGRAMY EXKLUZÍVNE PROGRAMY EXKLUZÍVNE PROGRAMY EXKLUZÍVNE PROGRAMYVOLITEĽNÉ FUNKCIE

VOLITEĽNÉ FUNKCIE

 • Odporúčané dávkovanie pracieho prostriedku. Prací prostriedok predstavuje veľkú časť nákladov pre každé pranie. Zákazníci v presvedčení, že viac pracieho prostriedku zvýši účinnosť prania, dávajú do práčky viac pracieho prostriedku, ako je potrebné. Technológia 6.ZMYSELTM s odporúčaným dávkovaním pracieho prostriedku spoločnosti Whirlpool, na základe zadaných informácií sama vypočíta a odporučí potrebné množstvo pracích prostriedkov (tekutých alebo práškových) pre dosiahnutie dokonalého vyprania bielizne. Ušetrí tým peniaze a zároveň pomáha šetriť životné prostredie.
VOLITEĽNÉ FUNKCIE

 • Stupeň znečistenia bielizne. Pre efektívne nastavenie dávkovania pracích prostriedkov a dĺžky prania, je potrebné nastaviť aj stupeň znečistenia bielizne. Zákazník má možnosť výberu z 3 stupňov znečistenia. Čím je bielizeň menej znečistená, tým bude program prania kratší.
 • Clean+. Inovatívna technológia Clean+ je špeciálna fáza prania pracieho cyklu, ktorá v kombinácii s prostriedkom pre odstraňovanie škvŕn a optimalizáciou teploty vody, aktivuje detergent v každej fáze pre dokonalé odstránenie nečistôt. Funkciu Clean+ je možné kombinovať s programom Bavlna, Odolná syntetika a džínsy. Po výbere príslušného programu stačí potvrdiť výber funkcie Clean+. Pôvodne zobrazená dĺžka prania sa po výbere funkcie Clean+ predĺži o 10 minut.

Teplotne fázy:

 1. 25°C = Enzymatická fáza, enzýmy účinne odstraňujú znečistenia v hĺbke vlákna hlavne kakao, tuky, čokoládu, vajcia, ryžovú kašu, žĺtka
 2. 35°C = Povrchové škvrny, odstraňuje škvrny od džúsu, čaju, kávy, vína
 3. 40°C = Bielenie, bieli škvrny po šalátových dresingoch, oleji, ruži, make-upe, denných krémoch.

Účinné odstraňovanie nečistôt pri nízkych teplotách nahradí dlhé pranie pri vysokých teplotách = úspora času a energie až o 40 %.

Clean+
Copyright © 2014 - 2021 6. zmyselTM - Whirlpool Slovakia | Staňte sa naším fanúšikom | Tvorba webových stránok Poski.com s.r.o.